Interakcja – integracja Konferencja organizowana przez Centrum Nauki Kopernik to spotkanie osób zajmujących się komunikacją naukową w Polsce, a przede wszystkim twórców centrów nauki i wystaw interaktywnych oraz planetariów – czytamy na stronie Centrum. Na przełomie lutego i marca b.r. odbyła się 5 konferencja służąca określeniu roli społecznej centrów nauki, wymianie doświadczeń i realizacji wspólnych projektów w dziedzinie nowoczesnej edukacji. W konferencji tej udział wzięli przedstawiciele Miasta Bełchatowa oraz PGE GiEK SA, którzy na co dzień współpracują przy projekcie PGE Giganty Mocy - interaktywnej ekspozycji, która będzie prezentowała, jak z węgla brunatnego powstaje energia elektryczna.

 

Nasz projekt pokazuje, że gdy przedsięwzięcie jest ciekawe, dopasowane do specyfiki obszaru, na którym powstaje, możliwe jest zaciekawienie projektem biznesu i realizacja takiego projektu wraz z biznesem – mówi Janusz Mękarski Wiceprezydent Miasta Bełchatowa, uczestnik konferencji.

Z końcem roku 2012 PGE GiEK SA wraz z Miastem Bełchatów podpisały umowę sponsoringową z i razem realizujemy prace nad projektem PGE Giganty Mocy. Wierzę, że wspólnie uda nam się stworzyć bardzo ciekawe i nietuzinkowe miejsce, gdzie spotykać się będą różne pokolenia poznając tajniki powstawania energii, właśnie tu w Bełchatowie, który węglem brunatnym stoi.

Ekspozycja ma być dostępna dla zwiedzających w pierwszej połowie przyszłego roku. Aby pozyskać więcej informacji na temat bełchatowskich Gigantów Mocy zapraszamy na stronę: www.gigantymocy.pl