Realizując zadania wynikające z ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC), na mocy której nasza firma PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. została uznana za Operatora Usług Kluczowych w zakresie wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej, wydobycia kopalin oraz wytwarzania i dystrybucji ciepła zapewniamy swoim klientom usług kluczowych dostęp do niniejszej wiedzy dając możliwość podniesienia świadomości i umiejętności przeciwdziałania zagrożeniom w sferze cyberbezpieczeństwa .

Nasza firma dokłada wszelkich starań do zapewnienia ciągłości świadczenia naszych kluczowych usług na stałym założonym poziomie najwyższej jakości. Do skutecznego zapobiegania próbom ataków cybernetycznych stosujemy szereg środków zapobiegawczych w skład, których wchodzą wysokospecjalizowane narzędzia informatyczne. Do nadzorowania działania systemów technologicznych i ich bezpieczeństwa dopasowaliśmy działania organizacyjne i proceduralne. Opracowana dokumentacja normatywna i operacyjna leży u podstaw sprawnego funkcjonowania zespołów specjalistów, którzy w sposób ciągły monitorują zdarzenia w obszarze systemów i sieci OT oraz aplikują najlepsze pozyskane z całego świata praktyki w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego.

W trosce o bezpieczne użytkowanie komputerów naszych klientów, dzielimy się powszechną wiedzą z tematyki bezpiecznego użytkowania komputerów osobistych, publikując na stronie kilka użytecznych porad a także odnośniki do, naszym zdaniem, wartościowych witryn poświęconych bezpieczeństwu komputerowemu oraz bezpiecznemu poruszaniu się po obszernych zasobach Internetu.