• 2s6a0437.jpg

  Centralne obchody Barbórki w spółce PGE GiEK

  01.12.2023

  Pracownicy Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i Turów, Oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE,  obchodzili 1 grudnia w Bełchatowie centralne uroczystości związane z tradycyjną, górniczą Barbórką. Nie zabrakło porannej pobudki orkiestry górniczej bełchatowskiej kopalni, mszy św. w intencji górników i ich rodzin oraz górniczego przemarszu ulicami miasta. W południe pracownicy i zaproszeni goście spotkali się na okolicznościowej akademii, która była okazją do podsumowania kończącego się roku oraz do odznaczenia zasłużonych górników. Oprócz listów gratulacyjnych i życzeń, wielu górników odebrało branżowe i resortowe odznaczenia.

 • orkiestra_kwbbelchatow.jpg

  Zakładowa Orkiestra Górnicza Kopalni Bełchatów zaprasza na tradycyjną pobudkę górniczą dla mieszkańców

  01.12.2023

  4 grudnia, w Dzień Górnika, muzycy z Zakładowej Orkiestry Górniczej Kopalni Bełchatów zapraszają mieszkańców Bełchatowa i okolic na wyjątkowy koncert. Tuż przed godz. 8:00 na Placu Narutowicza orkiestra obudzi miasto tradycyjną górniczą pobudką. Wydarzenie to będzie okazją do uczczenia i podkreślenia znaczenia tradycji górniczych dla regionu Bełchatowa.

  Występ w wykonaniu Zakładowej Orkiestry Górniczej, będącej nieodłącznym elementem kultury górniczej, rozpocznie się tuż przed godz. 8:00 na głównym placu miasta. To nie tylko wyjątkowa okazja do zaprezentowania ducha górniczego dziedzictwa regionu, ale także wyraz uznania dla tradycji, która od wieków stanowi niezwykle istotny element życia społeczności górniczej.

  Zapraszamy mieszkańców Bełchatowa oraz wszystkich sympatyków tradycji górniczych do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

  orkiestra_kwbbelchatow.jpg
 • pip_kwbb_2023_3.jpg

  Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów z nagrodą Państwowej Inspekcji Pracy

  28.11.2023

  Kopalnia Bełchatów należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE zajęła drugie miejsce w XXX edycji konkursu „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w kategorii zakładów zatrudniających powyżej 250 osób. Nagrodę z rąk PIP odebrał również Marian Kowalski, Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy KWB Bełchatów, który w konkursie został wybrany Najaktywniejszym Społecznym Inspektorem Pracy w województwie łódzkim.

 • Uroczystość barbórkowa w Kopalni Turów

  24.11.2023

  Pracownicy Kopalni Turów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się 24 listopada na akademii z okazji zbliżającej się Barbórki.

 • zlota_karta_elb_2023_3.jpg

  Elektrownia Bełchatów po raz 10. wyróżniona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

  23.11.2023

  Elektrownia Bełchatów należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE po raz 10. została wyróżniona tytułem Lidera Bezpiecznej Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Bełchatowska elektrownia została uhonorowana tym najwyższym wyróżnieniem za skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy.

pgegiek_site