OFPA to festiwal umożliwiający sprawdzenie się w formule konkursowej tym, którzy „uprawiają” piosenkę literacką, autorską, kabaretową, poetycką czy aktorską. W poprzednich edycjach festiwalu nie zabrakło oryginalnych występów z misją estetyczną, a czasami nawet społeczną, z wysokiej jakości tekstami wybranych utworów, melodiami i scenicznymi umiejętnościami prezentowania swoich artystycznych zdolności. Laureatami głównych nagród festiwalu OFPA byli m.in. Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska, Iwona Loranc, Wojciech Brzeziński i Piotr Rogucki.

OFPA od lat jest miejscem spotkań najlepszych wokalistów z całego kraju i posiada już ugruntowaną pozycję na festiwalowej mapie Polski. Wielu z dotychczasowych uczestników z powodzeniem kontynuuje swoją muzyczną karierę - to dziś zaszczytne grono artystów, do którego z pewnością warto dołączyć, dlatego zachęcam do zapisów na przesłuchania eliminacyjne do 26. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. Zapisy trwają do 4 września – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

W Festiwalu może wziąć udział wokalista, który ukończył 16 lat i przygotuje 2 piosenki artystyczne w języku polskim z własnego wyboru (z gatunku piosenki poetyckiej, autorskiej, aktorskiej) z jednym akompaniatorem, lub akompaniamentem własnym.

Zasady zgłaszania są bardzo proste – należy wejść na stronę www.ofpa.pl, zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić i wysłać formularz zgłoszenia. Przesłuchania eliminacyjne odbędą się 22 i 23 września w Fundacji Elektrowni Rybnik.

Głównym organizatorem 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2022 jest Fundacja Elektrowni Rybnik należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Współorganizatorami są Teatr Ziemi Rybnickiej oraz Miasto Rybnik.

pgegiek_site