Od godziny 12.00 na bełchatowskim Placu Narutowicza pojawiali się rowerzyści i okoliczni mieszkańcy. Wśród uczestników sobotniego pikniku nie zabrakło członków zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – Andrzeja Legeżyńskiego, prezesa zarządu, oraz wiceprezesów Norberta Grudnia i Sławomira Podkówki. W pikniku wzięła udział także poseł Małgorzata Janowska. Dla pierwszego tysiąca uczestników rowerowej przejażdżki, która była głównym wydarzeniem sobotniego pikniku, nie zabrakło bezpłatnych, okolicznościowych koszulek z logiem i hasłem imprezy. W wydarzeniu aktywnie udział wzięła Skra Bełchatów i Akademia GKS Bełchatów, które przygotowały sportowe strefy. W plenerowym miasteczku, zorganizowanym przez bełchatowską policję i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego można było wyrobić kartę rowerową, a najmłodsi mogli zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego.

Głównym punktem pikniku była rowerowa parada, do udziału w której PGE GiEK zaprosiła wszystkich mieszkańców bez względu na wiek i kondycję fizyczną. O godz. 15:00 rowerowy peleton w spokojnym tempie wyruszył w kilkunastokilometrową trasę ulicami Bełchatowa i okolicznych miejscowości.

Wielki aplauz uczestników pikniku wzbudził Karol Okrasa, który zaprezentował swoje kulinarne umiejętności i częstował uczestników przygotowanym na wielkiej patelni energetycznym posiłkiem.

Z kolei wypieków z jabłkami można było spróbować na stoisku Urzędu Miasta Bełchatowa promującym Festiwal Sztuki Jabłka.

Piknikowi towarzyszył dzień otwarty Miejskiego Centrum Kultury, które tego zaprosiło również na bezpłatny seans z kinie Kultura. W galerii PGE Gigantów Mocy można była obejrzeć wystawę zorganizowaną przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.

Cieszę się, że piknik przyciągnął tak wielu mieszkańców Bełchatowa i okolic – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK. – Jako spółka odpowiedzialna społecznie, chętnie angażujemy się w wydarzenia propagujące aktywność fizyczną, w szczególności na świeżym powietrzu. W ten sposób zachęcamy do zdrowego stylu życia, który przynosi same korzyści - dodaje prezes Legeżyński.

Energetyczny Piknik Rodzinny „Każdy rower jest dobry” zorganizowało Stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów, a pomysłodawcą i głównym sponsorem imprezy był koncern PGE GiEK.

pgegiek_site