Nasze oddziały

„Lasy pełne energii” to autorska, ekologiczna inicjatywa spółki PGE Dystrybucja, obecnie realizowana we wszystkich kluczowych spółkach Grupy. Pracownicy wraz z rodzinami, z pomocą oraz pod opieką leśników z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, a także dzięki zaangażowaniu młodzieży szkolnej, harcerzy i lokalnych społeczności, przez ostatnie 19 lat posadzili blisko 600 tysięcy drzew, głównie sosen, świerków i dębów.

Sadząc lasy Grupa PGE realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju, a także aktywizuje otoczenie spółek Grupy PGE w obszarze działań na rzecz środowiska naturalnego. Akcja rozwija również przyjętą w Grupie PGE ideę zielonego biura polegającą na rozważnym korzystaniu z zasobów, m.in. wody i energii, segregowaniu odpadów, a także ograniczaniu liczby wydruków w biurach. Coroczną akcją sadzenia młodych drzew Grupa PGE obchodzi Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia.

PGE GiEK posadziła w tym roku 17 tysięcy młodych drzew

gryfino-mlodziez-ze-szkoly-podstawowej-nr-3-im-noblistow-polskich-w-gryfinie-podczas-akcji-lasy-pelne-energii.jpg

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna we współpracy z Nadleśnictwami Bełchatów, Gryfino, Opole i Pieńsk, a także uczniami Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Herberta z Bełchatowa, Szkoły Podstawowej nr 3 z Gryfina, Szkoły Podstawowej nr 26 z Opola i Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary z Bogatyni, przy wsparciu Fundacji PGE, zrealizowała kolejną edycją „Lasów pełnych energii”. Podczas 5 akcji zorganizowanych w 4 województwach zasadzono ponad 17 tysięcy nowych drzew wśród, których znalazły się świerki, sosny, buki oraz brzozy.

– W tym roku, na terenie 4 województw, PGE GiEK posadziła rekordową ilość młodych drzew w ramach „Lasów pełnych energii”. Daliśmy przyrodzie ponad 17 tysięcy nowych sadzonek, co jest dowodem na to, że nie jest nam obojętne środowisko, w którym działalność prowadzą nasze elektrownie i kopalnie. Jesteśmy ważnym partnerem lokalnej społeczności, a społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z priorytetów naszej codziennej pracy. Sadzenie nowych lasów jest szczególnie ważne wobec pogorszającej się w ostatnich latach jakości powietrza, związanej z tzw. niską emisją, odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i stan środowiska naturalnego. Warto podkreślić, że PGE GiEK lasy sadzi nie tylko „od święta”. Na terenie KWB Bełchatów i KWB Turów, w wyniku rekultywacji terenów pogórniczych do końca 2018 roku przybyło blisko 47 mln sadzonek – powiedział Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Z akcją „Lasy pełne energii” spółka PGE GiEK wystartowała już 29 marca w okolicy Bełchatowa. Blisko pięćdziesięcioosobowa reprezentacja uczniów bełchatowskiego „Herberta” zasadziła wraz ze swoimi opiekunami i organizatorami akcji ponad 10 tysięcy młodych drzewek. Tydzień później, młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Bełchatowa zasadziła 4 tysiące sadzonek sosny. 2 kwietnia, w lesie koło Zawady (woj. opolskie) grupa 37 uczniów szóstej i siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu posadziła tysiąc świerków. Kolejne „leśne wypady” miały miejsce, 12 i 13 kwietnia. Tym razem, wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie, posadzonych zostało 2 tys. buków.

bogatynia-mlodziez-z-zespolu-szkol-zawodowych-w-bogatyni-po-zakonczonej-akcji-lasow-pelnych-energii.jpg

„Lasy pełne energii” wspiera edukację i świadomość ekologiczną oraz kształtuje postawy ekologiczne wszystkich uczestników akcji. Każde z realizowanych przedsięwzięć poprzedzone było prelekcją pracowników poszczególnych nadleśnictw, a zakończone wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

pgegiek_site