„Platynowy Megawat” jest jedną z najważniejszych nagród branży energetycznej, przyznawaną od ponad 10 lat w ramach Podsumowania Roku Giełdowego najaktywniejszym spółkom i maklerom działającym na rynkach prowadzonych przez Towarową Giełdę Energii. 26 czerwca br. TGE zorganizowała uroczystą galę, podczas której laureaci w poszczególnych kategoriach odebrali okolicznościowe statuetki. Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ponownie została wyróżniona przez TGE – za największą aktywność na Rynkach Energii Elektrycznej w ubiegłym roku.

Wyniki działalności spółki PGE GiEK zyskują duże uznanie Towarowej Giełdy Energii. Nasze aktywa wytwarzają najwięcej energii elektrycznej dla krajowego systemu energetycznego, która każdego dnia zasila krajowe rynki energii. PGE po raz kolejny udowodniła, że jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa energetycznego, ale również poprzez swoje działania handlowe przyczynia się do płynności rynku giełdowego, czyniąc wycenę energii elektrycznej rynkową i transparentną dla wszystkich uczestników – podkreśla Sławomir Podkówka reprezentujący zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Powstała w 1999 r. Towarowa Giełda Energii wspiera bezpieczeństwo energetyczne Polski poprzez zapewnienie dostępu do rynków energii elektrycznej i gazu ziemnego. Ponadto zapewnia transparentne działanie rynków, a także bezpieczeństwo obrotu na nich zgodnie z wymogami UE. TGE jest pionierem wdrażania nowatorskich rozwiązań z zakresu handlu energią i prowadzi rynki, w których uczestniczą największe przedsiębiorstwa z sektora elektroenergetycznego.

pgegiek_site