Nasze oddziały

wiceprezes-a.-kopertowski-odbiera-statuetke-z-rak-wojewody-lodzkiego.jpg

W tym roku po raz szesnasty odbył się konkurs o Nagrodę Gospodarczą Wojewody Łódzkiego. Wyróżnione zostały firmy, które przyczyniły się do rozwoju i unowocześnienia gospodarki województwa łódzkiego. Kapituła konkursu w sposób szczególny premiowała podmioty budujące pozytywny wizerunek regionu, a istotnym kryterium oceny było wnoszenie znaczącego i trwałego wkładu w unowocześnienie i rozwój gospodarczy województwa.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, z rąk Zbigniewa Rau, wojewody łódzkiego, statuetki odebrało pięć firm. Wojewoda łódzki wręczył nagrody w czterech kategoriach oraz jedną nagrodę specjalną za całokształt działalności. W kategorii „Ład organizacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu” nagrodzono PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia tym bardziej, że w gronie laureatów nasza spółka znalazła się już po raz drugi.  W 2014 roku spółkę wyróżniono w kategorii: „Duże Przedsiębiorstwo”. Dziś kapituła konkursu ponowie doceniła zaangażowanie spółki w dbałość o nasze otoczenie – mówi Robert Ostrowski, prezes PGE GiEK.

Prowadzimy działalność gospodarczą bardzo odpowiedzialnie, co potwierdzają m.in. setki milionów złotych inwestowanych przez spółkę w działania prośrodowiskowe. Nasz długoletni wkład w budowę ładu korporacyjnego oraz zaangażowanie w rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu został doceniony za co bardzo dziękujemy – powiedział podczas gali  Andrzej Kopertowski, wiceprezes zarządu PGE GiEK.

Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego to najwyższe wyróżnienie honorowe, przyznawane przez Wojewodę Łódzkiego podmiotom prowadzącym działalność na terenie województwa łódzkiego. Celem nagrody jest prezentacja, promocja i upowszechnianie działań podmiotów gospodarczych oraz dróg prowadzących do osiągania sukcesów gospodarczych na rynku polskim i rynkach zagranicznych.

NGWŁ sprzyja promocji laureatów, daje możliwość prezentacji działań oraz popularyzuje wypracowane w regionie łódzkim sukcesy gospodarcze. Stanowi wyróżnienie i podziękowanie dla przedsiębiorców osiągających najlepsze efekty ekonomiczne oraz cieszących się uznaniem w województwie, kraju i za granicą.

statuetka-dla-pge-giek.jpg

 

pgegiek_site