„Lasy Pełne Energii” to autorska, ekologiczna inicjatywa realizowana we wszystkich kluczowych spółkach Grupy. Z pomocą oraz pod opieką leśników z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, a także dzięki zaangażowaniu młodzieży szkolnej, harcerzy i lokalnych społeczności, w ramach dotychczasowych akcji Grupa PGE przyczyniła się do posadzenia ponad 600 tysięcy drzew, głównie sosen, świerków, buków i dębów.

Rybnicka edycja akcji „Lasów Pełnych Energii” była jedną z pierwszych tegorocznych akcji organizowanych w oddziałach spółki PGE GiEK. W wydarzeniu wzięło udział 60 dzieci z kół zainteresowań działających przy Fundacji Elektrowni Rybnik, które wspólnie z pracownikami Elektrowni Rybnik oraz zarządem fundacji zasadziły ponad 1500 sadzonek sosny pospolitej i modrzewia. Podczas wspólnej pracy uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o przyrodzie i funkcjonowaniu Lasów Państwowych. Akcja zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

Dzięki inicjatywie „Lasy Pełne Energii” realizujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, aktywnie wspierając postawy ekologiczne wśród mieszkańców regionów, w których prowadzimy naszą działalność. Sadzenie nowych lasów jest szczególnie ważne wobec pogorszającej się jakości powietrza związanej z tzw. niską emisją, odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i stan środowiska naturalnego – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Warto pamiętać, że w PGE GiEK lasy sadzimy nie tylko od święta, ale również w ramach bieżącej rekultywacji terenów pogórniczych w Bełchatowie i Turowie, gdzie do tej pory posadziliśmy łącznie ok. 47 milionów drzew – dodaje Andrzej Legeżyński.

Program Lasy Pełne Energii jest flagowym projektem środowiskowym Grupy PGE. Tegoroczna akcja zorganizowana została we współpracy z Leśnictwem Ochojec, które należy do katowickiego nadleśnictwa.

Takie inicjatywy wzmacniają w lokalnej społeczności świadomość ekologiczną oraz kształtują postawy proekologiczne w szczególności wśród dzieci i młodzieży. To właśnie z myślą o przyszłych pokoleniach troszczymy się o otaczającą nas przyrodę – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Misją Fundacji Elektrowni Rybnik jest wspieranie pozytywnych inicjatyw społecznych oraz społeczeństwa integracyjnego, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i wziąć udział we wszystkich aspektach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Fundacja uczy świadomego korzystania z zasobów energetycznych ziemi, wyzwala energię do poszukiwania i tworzenia rozwiązań dla lepszej jakości życia wszystkich ludzi oraz wspiera rozwój lokalny.

pgegiek_site