zawodnicy-i-trenerzy-kejza-team-rybnik-2.jpg

Elektrownia Rybnik, oddział spółki PGE GiEK, od początku funkcjonowania, wspiera różnego rodzaju inicjatywy edukacyjne, kulturalne i sportowe w Rybniku oraz okolicy. Jedną z nich jest szkolenie oraz organizacja treningów zawodników Klubu Sportowego „Kejza Team” Rybnik.

Wsparcie sportu amatorskiego jest ważnym obszarem działalności PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, ponieważ w ten sposób przyczyniamy się do zwiększenia aktywności sportowej lokalnych społeczności. Cieszą nas sukcesy rybnickich sportowców oraz to, że mogliśmy dołożyć do nich małą cegiełkę w postaci wsparcia codziennych treningów czy udziału w zawodach – powiedział Krzysztof Kuśmierowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Klub Sportowy „Kejza Team” Rybnik rozpoczął swoją działalność w 2016 roku. Obecnie pod okiem  wielokrotnego Mistrza Polski Artura Kejzy trenuje w nim 200 zawodników. Wśród nich są zarówno 5-letnie dzieci, jak również seniorzy. Pod opieką klubu znajduje się między innymi Piotr Kuczera, Mistrz Polski oraz indywidualny i drużynowy medalista Mistrzostw Europy w judo, a także reprezentant Polski na trwających Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie startuje w wadze do 90 kg.

pgegiek_site