Oficjalne przekazanie czeku odbyło się 20 kwietnia na boisku treningowym, z którego korzystają zawodnicy GKS Bełchatów. W spotkaniu wzięli udział Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE GiEK, Szymon Serwa, prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów, a także Małgorzata Janowska, poseł na Sejm RP.

Głównym założeniem współpracy jest kontynuacja planu odbudowy marki klubu, który istnieje w polskiej piłce nożnej od 45 lat.

GKS Bełchatów to jedna z wizytówek miasta Bełchatowa. Klub powstał dzięki górnikom, dlatego jest ważny również dla spółki PGE GiEK. Dziś, Akademia GKS Bełchatów, będąca kontynuatorem tradycji „Dumy Górniczego Miasta", buduje swoje struktury niemalże od podstaw. Cieszę się, że nasza spółka może w tej odbudowie uczestniczyć – powiedział Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Akademia GKS Bełchatów to blisko 400 zawodników trenujących w naszym klubie. Na tę liczbę składają się głównie młodzi piłkarze, ale także zapaśnicy, czy futsaliści. Cieszę się, że mamy możliwość kontynuacji wielkich tradycji i dalszego rozwoju naszego ośrodka sportowego, a także odbudowy pierwszej drużyny, która mam nadzieję, wróci na swoje miejsce w najbliższych latach, głownie dzięki wsparciu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – powiedział prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów Szymon Serwa.

Aktywność sportowa dzieci i młodzieży jest szczególnie ważna w kontekście przyszłości naszych małych ojczyzn. To sport idzie w parze z aktywnością fizyczną, uczy zdrowej rywalizacji i kształtuje charaktery. Z tego względu niezwykle istotne dla regionu bełchatowskiego jest wsparcie lokalnego sportu przez spółkę PGE GiEK, która widzi potencjał i potrzebę utrzymania klubów sportowych na terenie miasta Bełchatowa. Jako poseł ziemi bełchatowskiej od lat kibicuję drużynie GKS-u i zawodnikom trenującym w Akademii GKS Bełchatów. Jestem przekonana, że udzielone przez PGE GiEK wsparcie finansowe przełoży się na wiele sportowych sukcesów – powiedziała podczas uroczystości poseł Małgorzata Janowska.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest wiodącą spółką na energetycznej mapie Polski. Oprócz najważniejszej misji, jaką jest produkcja energii elektrycznej dla dziesiątek milionów gospodarstw domowych, skutecznie realizuje również działania wspierające życie lokalnych społeczności. Od zawsze aktywnie wspiera inicjatywy lokalne popularyzujące sport, aby mieszkańcy w regionach, w których prowadzona jest jej działalność biznesowa, mieli możliwość rozwijania swoich pasji i sportowych talentów. Tylko w 2022 roku spółka przeznaczyła blisko 9 mln na wsparcie lokalnej społeczności, w ramach działalności sponsoringowej.

pgegiek_site