Miejski Klub Szachowy w Rybniku to stowarzyszenie, którego celem jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz wychowanie poprzez popularyzowanie i rozwój sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, szkolenie zawodników we współpracy ze szkołami, przedszkolami i innymi placówkami dydaktycznymi, a także organizowanie imprez szachowych i rozwijanie zainteresowań związanych z aktywnym wypoczynkiem na co dzień.

Elektrownia Rybnik od lat wspiera lokalne kluby sportowe. Cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę z Miejskim Klubem Szachowym, którego podopieczni odnoszą coraz większe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Wiemy, jak ważne w tym procesie jest codzienne szkolenie, dlatego podjęliśmy współpracę z Klubem, wspierając finansowo jego działalność – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Miejski Klub Szachowy w Rybniku działa od roku 1997. Obecnie trenuje w nim 206 zawodników i zawodniczek z różnych grup wiekowych, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, po młodzież do 18. roku życia. Jest on jednym z najważniejszych w kraju ośrodków szkolenia szachowego, zintegrowanego od przedszkola przez juniorówdo seniorów.

Współzawodnictwo sportowe przyczynia się integracji dzieci i młodzieży, a także rozwija chęć do nauki i podnoszenia swoich umiejętności. Widać to najlepiej w sukcesach zawodników i zawodniczek naszego Klubu. Wszystko to jest możliwe również dzięki wsparciu lokalnych podmiotów, takich jak Elektrownia Rybnik – podkreśla Paweł Króliczek, prezes Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku.

Zawodnicy Klubu na przestrzeni ostatnich lat odnosili szereg sukcesów. Zdobyli mi.in medale na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski, Europy oraz Świata Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich oraz Błyskawicznych.   

pgegiek_site