Dzięki sponsorowaniu przez PGE GiEK jednego z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce, Bełchatów wciąż będzie jednym z najważniejszych miejsc na mapie polskiej siatkówki aktywnie promując tę dyscyplinę. Osiągnięta dzięki przedłużeniu umowy stabilność finansowa klubu, również w kolejnym sezonie pozwoli na kontynuację odbudowy marki klubu, co wpłynie bezpośrednio na rozwijanie sportowych pasji wśród mieszkańców Bełchatowa i całego regionu łódzkiego.

Efekt marketingowy dla spółki w wyniku półrocznej współpracy z klubem jest bardzo dobry. Takie było oczekiwanie sponsora strategicznego przy podpisywaniu pierwszej umowy. Bardzo się cieszę, że spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna do końca przyszłego sezonu 2024/2025 będzie sponsorem strategicznym KPS Skra Bełchatów. Pozwoli to na stabilne funkcjonowanie klubu, który przeszedł już transformację, działa transparentnie. Radość i satysfakcję przynoszą bez wątpienia wyniki sportowe drużyny, co widać w tabeli PlusLigi. Ubiegły sezon drużyna zakończyła na 12. miejscu, teraz widzimy ogromną wolę walki na boisku, co przekłada się na aktualne miejsce Skry – w pierwszej ósemce najlepszych zespołów w Polsce. Gratuluję zarządowi, gratuluję całemu sztabowi i zawodnikom. PGE GiEK jako mecenas bełchatowskiego sportu zawsze wspierał i wspiera miejscowe kluby sportowe, dając komfort pracy i możliwość rozwoju zarówno młodym adeptom sportu jak i zawodowcom – powiedział Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

To bardzo ważny moment dla naszego Klubu, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Podpisując nową umowę z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, jako sponsorem strategicznym naszego Klubu, rozpoczynamy kolejny etap w drodze PGE GiEK Skry do zdobywania kolejnych sukcesów sportowych i dumy Bełchatowa z naszych osiągnięć. Wiemy, że względem drużyny oraz całej naszej organizacji są duże oczekiwania, czujemy wymagania ze strony kibiców oraz całego środowiska, dla którego marka sportowa PGE GiEK Skry Bełchatów nadal jest bardzo mocna. Dlatego też zaufanie i wiara ze strony sponsora strategicznego jest dla nas mobilizacją do dalszych działań, ale również określeniem wyraźnych celów, które sobie razem stawiamy. Zrobimy wszystko, aby KPS Skra Bełchatów i wszyscy związani z klubem, dali radość i poczucie satysfakcji jeszcze w tym sezonie oraz w kolejnych rozgrywkachpowiedział Wiesław Deryło, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów.

Współpraca PGE GiEK z KPS Skra Bełchatów jest kontynuacją wieloletniego sponsoringu tytularnego PGE Polskiej Grupy Energetycznej, dzięki której realizowana jest promocja bełchatowskiego sportu na krajowych i międzynarodowych arenach. Wsparcie PGE na przestrzeni lat umożliwiło Skrze Bełchatów osiągnięcie najwyższych wyników sportowych. PGE GiEK Skra Bełchatów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn siatkarskich w XXI wieku w Polsce i w Europie. W ciągu 23 sezonów bełchatowska drużyna budowała swoją renomę w świecie sportu, zdobywając przy tym dziewięciokrotny tytuł Mistrza Polski oraz siedmiokrotnie Puchar Polski, dwukrotnie klubowe wicemistrzostwo świata oraz brązowy medal tych rozgrywek. Siatkarze czterokrotnie sięgali po medale rozgrywek Ligi Mistrzów. Przez lata w Skrze Bełchatów występowały największe gwiazdy polskiej i zagranicznej siatkówki, m.in. Mariusz Wlazły, Stéphane Antiga, Bartosz Kurek, Karol Kłos czy Michał Winiarski.

pgegiek_site