Całoroczna dzierżawa ośrodka to alternatywa dla przyjętego w ramach planu restrukturyzacji spółki Elbest sezonowego zamykania Wawrzkowizny w okresie od listopada do kwietnia. Warunki dzierżawy przewidują funkcjonowanie stadniny koni w dotychczasowym kształcie.W okresie letnim, nie zmieni się również działalność kąpieliska. Pracownicy zatrudnieniw ośrodku będą świadczyć pracę u dzierżawcy na warunkach nie gorszych niż dotychczasowe, a w sprawie transferu pracowników zostało podpisane porozumienie z udziałem Spółki, dzierżawcy oraz związków zawodowych.

wawrzkowizna3.jpg

Wawrzkowizna to miejsce, które jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Bełchatowai okolic, a także dalszych rejonów kraju. Dużym atutem tego miejsca jest możliwość jazdy konnej, stąd decyzja o dzierżawie ośrodka, z założeniem utrzymania atrakcji, z których chętnie korzystają mieszkańcy okolic – powiedział Michał Król, prezes zarządu Elbest.

wawrzkowizna4.jpg

Stowarzyszenie, które wydzierżawiło ośrodek funkcjonuje od 2007 roku i posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez turystycznych oraz obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży. Ponadto zajmuje się organizacją turniejów sportowych, eventów i imprez okolicznościowych.

wawrzkowizna5.jpg

Poprzez wielopoziomowość działań i szeroki zakres możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych CIS Multis Multum opracowuje plan rozwoju Wawrzkowizny w różnychjej obszarach, od udoskonalenia infrastruktury, poprzez wzbogacenie oferty gastronomicznej, po obszar związany z atrakcjami turystycznymi. Priorytetem jest inwestycja w turystykę,a przede wszystkim rozwój stadniny i właściwa opieka nad końmi. Jesteśmy przekonani,że kompetencje i doświadczenie organizacyjne całego zespołu CIS Multis Multum wrazz dotychczasowymi pracownikami ośrodka Wawrzkowizna daje gwarancje wysokiej jakości usług oferowanych przez nasz podmiot – powiedział Jarosław Wełna, prezes zarządu Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum.

wawrzkowizna6.jpg
pgegiek_site