Po zimowej przerwie, na najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce, Górze Kamieńsk, uruchomiono m.in. 620-metrowy grawitacyjny tor saneczkowy, którego trasę można pokonać z prędkością 40 km/godz. Turyści mogą skorzystać również z toru tubingowego, do którego prowadzi jeden z najdłuższych w Polsce przenośników taśmowych. Na miłośników aktywnej rozrywki czekają z kolei trasy rowerowe oraz leśna ścieżka edukacyjna.

W weekendy i w święta turyści będą mogli wjechać na szczyt góry koleją linową. Grupy zorganizowane mają dodatkowo do dyspozycji plac ogniskowy z wiatą, a także możliwość skorzystania z kolei linowej również w dni powszednie (po wcześniejszej rezerwacji).

Ośrodek na Górze Kamieńsk to kompleks rekreacyjno-sportowy, który jest jedną z największych atrakcji w województwie łódzkim. Wysoka na niemal 400 m n.p.m. góra została usypana przez zwałowarki z Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, a następnie w pełni zrekultywowana poprzez zalesienie oraz zagospodarowanie pod kątem stworzenia całorocznego miejsca wypoczynku na łonie natury.

Ośrodek będzie otwarty codziennie w godz. 11-19.

pgegiek_site