W akcji, która zainaugurowała cykl tegorocznych akcji krwiodawczych w PGE GiEK, wzięła udział rekordowa liczba osób. Aż 40 pracowników oddało łącznie 18 litrów drogocennego leku, który ratuje zdrowie i życie potrzebujących.

Wspaniałe jest to, że do akcji przystąpili zarówno nasi doświadczeni krwiodawcy, którzy pomagają od lat, jak również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten szlachetny gest podkreśla Mariusz Warchoł z Klubu HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów. – Każdego dnia krew jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków, ale również cierpiącym na wiele poważnych chorób. Dzięki honorowym dawcom krwi, którzy bezinteresownie dzielącą się lekiem, którego nie można wyprodukować, codziennie udaje się uratować ludzkie zdrowie, a często nawet i życie. Wszystkim osobom, które zdecydowały się pomóc należą się ogromne gratulacje i serdeczne podziękowania – dodaje.

Kolejna akcja bełchatowskich energetyków zorganizowana zostanie 14 marca ponownie w Punkcie Pobrań RCKiK w Bełchatowie. Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących ją chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18. a 65. rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

pgegiek_site