Niesienie bezinteresownej pomocy jest nieodłącznym elementem dobrych praktyk realizowanych przez PGE GiEK w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Cykliczne akcje krwiodawcze są już tradycją w kopalniach i elektrowniach spółki, a działające w PGE GiEK kluby HDK liczą obecnie prawie 570 członków. W minionym roku w 18 akcjach zbierania krwi, podczas których oddano 332 litry, uczestniczyło 847 pracowników firmy.

Dzięki wrażliwości pracowników PGE GiEK na potrzeby innych można ratować osoby zdane wyłącznie na bezinteresowną pomoc drugiego człowieka – mówi Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. – Krwi nie można kupić, wyprodukować ani niczym zastąpić, dlatego zaangażowanie klubów honorowych dawców krwi w krzewienie i rozwijanie szlachetnej idei krwiodawstwa zasługuje na największe uznanie – podkreśla.

Działania dawców krwi ze spółki PGE GiEK mają większy zakres. Oprócz zbiórek organizują szkolenia z pierwszej pomocy i przede wszystkim nieustannie promują honorowe krwiodawstwo. Na uwagę zasługują także coroczne wizyty bełchatowskich górników w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi czy w bełchatowskim szpitalu z koncertem górniczej orkiestry, prezentami dla małych pacjentów, a przede wszystkim akcją honorowego krwiodawstwa, które stały się już świąteczną tradycją. Krwiodawcy uczestniczą także w pielgrzymkach honorowych dawców krwi i obchodach świąt związanych z tą ideą.

pgegiek_site