Nasze oddziały

 

Zainteresowani w trakcie Dnia Otwartego będą mogli szczegółowo poznać proces wytwarzania energii elektrycznej, z uwzględnieniem aspektów środowiskowych oraz bezpieczeństwa pracy. To jedyna okazja w roku aby zobaczyć od kuchni jak działa blok energetyczny o mocy 858 MW oraz starsze bloki 2, 5 i 6.

Zwiedzanie odbywać się będzie w zorganizowanych grupach wyłącznie pod opieką przewodników:

  • Chętni do zwiedzenia starszej części Elektrowni (bloki 2, 5 i 6) powinni zgłosić się do budynku U-9 (wejście główne od strony wschodniej) i zapisać przy oznakowanym stanowisku zapisów.
  • Zapisy do wejścia na teren bloku 858 MW będą prowadzone w budynku portierni nowego bloku (bud. UYE) od strony północnej.

Osoby dorosłe powinny mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty). Dzieci mogą zwiedzać Elektrownię wyłącznie pod opieką dorosłych, którzy swoim dokumentem tożsamości posłużą się do zgłoszenia dziecka do zwiedzania. W przypadku dzieci konieczne będzie podanie daty urodzenia. Po zebraniu grupy zwiedzających, przewodnik oprowadzi ją wyznaczoną trasą zwiedzania.

W trakcie zwiedzania będzie możliwe wykonanie pamiątkowych zdjęć wyłącznie we wskazanych przez przewodników miejscach, tylko za pomocą telefonów komórkowych. Na teren Elektrowni nie wolno wnosić aparatów fotograficznych oraz kamer.

Elektrownia Bełchatów zaprasza!

pgegiek_site