Główne uroczystości związane z centralnymi obchodami energetycznego święta zainauguruje 14 sierpnia msza Św. w intencji energetyków w Kościele Parafialnym pw. Zesłania Ducha Świętego. Następnie odbędzie się uroczysta akademia w hali widowiskowo-sportowej.

W ramach obchodów Dnia Energetyka, jak co rok, organizowane są również liczne imprezy towarzyszące, które rozpoczął już 4 sierpnia festyn oraz mecz piłki nożnej dyrekcji ze związkami zawodowymi o puchar Dyrektora Elektrowni Bełchatów. Swoje turnieje rozegrają również m.in.: wędkarze, szachiści, tenisiści oraz piłkarze. Pasjonaci, a także wszyscy mieszkańcy Bełchatowa będą mogli się przyjrzeć zawodom szybowców i elektroszybowców.

Drzwi do swojego energetycznego świata Elektrownia Bełchatów otworzy w sobotę 25 sierpnia. Największa na świecie elektrownia opalana węglem brunatnym każdego roku przyciąga gości nie tylko z regionu i województwa łódzkiego, ale i z całej Polski. Dzień Otwarty organizowany w Elektrowni Bełchatów przy okazji obchodów Dnia Energetyka, to jedyna w roku okazja, kiedy każdy może przekroczyć progi elektrowni.

 

pgegiek_site