Nasze oddziały

Nagrodę z rąk wicepremierów Elżbiety Bieńkowskiej i Janusza Piechocińskiego oraz ministra Mateusza Szczurka odebrał prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Jacek Kaczorowski. Spółka uplasowała się w ścisłej czołówce, na 5 miejscu zestawienia największych płatników podatku CIT.

 - Wysokie miejsce w zestawieniu świadczy o pozycji PGE GiEK S.A. w polskiej gospodarce. Płacenie podatku CIT jest przejawem patriotyzmu gospodarczego, jest to przecież jedno z najważniejszych źródeł dochodów budżetu państwa. Jestem dumny, że PGE GiEK S.A. przyczynia się do budowania mocnej pozycji Polski na świecie – powiedział Jacek Kaczorowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Nagrody zostały wręczone podczas inauguracji trzeciej edycji programu „Czas na patriotyzm gospodarczy” inicjowanego przez  „Puls Biznesu”. Program ma na celu promowanie obywatelskich postaw wśród polskich przedsiębiorców. Ma też sprawić, by płacenie podatku CIT było dla nich powodem do dumy. Debata inauguracyjna odbyła się 20 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Przed PGE GiEK S.A. w rankingu największych płatników podatku CIT w Polsce znalazły się tylko: KGHM Polska Miedź, PKO Bank Polski, Bank Pekao i PKN Orlen.

pgegiek_site