Nasze oddziały

 

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest sponsorem tytularnym niezwykłego miejsca, w którym m.in. można prześledzić proces wytwarzania energii elektrycznej. W gronie 11 nominacji krajowych aż dwie pochodzą z woj. łódzkiego. Drugą atrakcją jest Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival w Łodzi.

Cieszę się, że nowoczesna ekspozycja z logo PGE znalazła uznanie tak popularnego pisma. W kraju niewiele jest takich nowoczesnych muzeów, w których eksponaty można poznać wszystkimi zmysłami, a nie oglądać przez szybę. Dzięki temu specyfika skomplikowanego procesu wydobywania węgla i wytwarzania energii elektrycznej staje się dla widza czymś naturalnym i zrozumiałym – powiedział Sławomir Zawada, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

PGE Giganty Mocy to jedna z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Ekspozycja stanowi interaktywne centrum edukacji, które w sposób multimedialny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną, oddziały PGE GiEK.

Ekspozycja PGE Giganty Mocy w sposób interaktywny ukazuje ponadto dzieje powstania bełchatowskiej kopalni i elektrowni oraz najnowszą historię Bełchatowa, pokazaną w kontekście działalności bełchatowskiego zagłębia górniczo-energetycznego.

pgegiek_site