Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 września 2017 r. prezes Sławomir Zawada został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju polskiej energetyki.

Sławomir Zawada zarządza spółką PGE GiEK z Grupy Kapitałowej PGE, która jest liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego oraz największym polskim wytwórcą energii elektrycznej. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej o specjalności systemy energetyczne, elektrownie i gospodarka energetyczna, a obecnie doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Nadzoruje projekty pozwalające na rozwój potencjału wydobywczo-wytwórczego, zapewnienie stabilnych miejsc pracy i dostosowanie działalności spółki do zmieniających się uwarunkowań zewnętrznych i środowiskowych. Sławomir Zawada pełni funkcje w wielu organizacjach i stowarzyszeniach związanych z branżą energetyczną, m.in. jest wiceprezesem Zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych oraz przewodniczącym Rady Związku Pracodawców Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego. Jest także członkiem Rady Menedżerów Biznesu i Administracji Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Decyzją Ministra Energii z dnia 9 czerwca 2017 r. Piotr Frąszczak, dyrektor Elektrowni Turów został wyróżniony zaszczytną resortową odznaką honorową „Za zasługi dla Energetyki”.

Piotr Frąszczak jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz na Politechnice Częstochowskiej na kierunku Czyste i Zrównoważone Systemy Energetyczne. Z Elektrownią Turów jest związany od 20 lat, w której zajmował m.in. samodzielne stanowisko Dyżurnego Specjalisty Eksploatacji – Inspektora Nadzoru, koordynując eksploatację elektrowni. W latach 1997 – 2000 był pełnomocnikiem Starosty Zgorzeleckiego ds. energetyki i ekoenergetyki.

Odznaczenia wręczono podczas uroczystej gali z okazji 25-lecia Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, która odbyła się 26 października br. w Hotelu Airport w Warszawie.

 

pgegiek_site