Nasze oddziały

Pięć z jedenastu Oddziałów PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA zostało uznanych za Filary Polskiej Gospodarki w 6 edycji rankingu przeprowadzonego przez Puls Biznesu i czołową agencję badawczą Pentor Research International. Ranking jest katalogiem dużych firm, odgrywających wiodącą rolę w poszczególnych województwach.

Na Oddziały naszej Spółki głosowali mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządów lokalnych z regionów Dolnego Śląska, Województwa Łódzkiego oraz Pomorza. Wśród laureatów znalazły się Oddziały: Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, Elektrownia Bełchatów, Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, Elektrownia Turów oraz Zespół Elektrowni Dolna Odra.

„Firmy wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki to firmy cechujące się stabilnością, mające znaczący udział w rozwoju regionu, zarówno jako pracodawcy, wspierający i promujący zatrudnienie, czy umożliwiając rozwój przedsiębiorczości, jak również zaangażowani w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Filary Polskiej Gospodarki to zestawienie firm stabilnych ekonomicznie, a jednocześnie utożsamiających się z regionami, w których prowadzą swoją działalność.” – uważają organizatorzy rankingu.

Zgodnie z założeniem organizatorów nagrodzone zostały dynamiczność, ale także więzi ze społecznościami lokalnymi, gdyż w bezbłędnym połączeniu przedsiębiorczości z samorządnością zdaniem organizatorów tkwi siła polskiej gospodarki.

pgegiek_site