Nasze oddziały

Blisko 30 referatów naukowych i prezentacji związanych z tematyką szeroko pojętych wyzwań m.in. dla energetyki, przedstawiono podczas spotkania, które zorganizowane zostało w dniach 30 stycznia – 2 lutego w Złotnikach Lubańskich.

 

W tym roku obrady zdominowały tematy badawcze, realizowane w ramach przygotowywanych prac doktorskich przez młodych adeptów nauki i ich promotorów. Jak twierdzi mgr inż. Maciej Cholewiński z Politechniki Wrocławskiej, członek komitetu organizacyjnego, mówiąc o Dolnym Śląsku w kontekście energetyki, pierwsze skojarzenie, jakie się nasuwa, to Elektrownia Turów. Stąd pomysł na zaangażowanie elektrowni do współorganizacji konferencji. – Jako Wydział Mechaniczno-Energetyczny mamy świadomość, jak wiele kryje się pod słowem energia. Energetyka jest obecnie dziedziną rozwijającą się bardzo dynamicznie i jestem przekonany, że  takie konferencje, jak „Młodzi w Energetyce” wspierają ten rozwój – powiedział.

 

W imieniu Elektrowni Turów gości przywitała Małgorzata Kucięba, główny inżynier ds. inwestycji i rozwoju. Rys historyczny elektrowni oraz zmiany dotyczące rozwiązań technicznych w oddziale na przestrzeni lat przedstawił Jan Wyszyński, kierownik działu ochrony środowiska. Wśród gości honorowych znalazł się dr inż. Jerzy Łaskawiec, dyrektor, a później prezes Elektrowni Turów w latach 1990-2004, który gratulował podjęcia decyzji o budowie nowego bloku i życzył wytrwałości w realizacji projektów i inwestycji.

 

Elektrownia Turów, jak i cała spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, znane są ze wspierania inicjatyw naukowych. Przykładem może być np. organizowana już od lat 90. konferencja naukowo-techniczna „Budownictwo w Energetyce”.

pgegiek_site