„Chronimy środowisko” – pod takim hasłem odbył się 12 czerwca w Zielonej Górze festyn ekologiczny, na którym swoją działalność zaprezentowała także Elektrociepłownia Gorzów.

Z okazji przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego festyn  zorganizowali Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalna Rozgłośnia Radia Polskiego Radio Zachód. Do prezentacji swoich osiągnięć w dziedzinie ochrony środowiska zaproszone zostały instytucje, które dzięki środkom finansowym otrzymanym z WFOŚiGW mogły zrealizować lub realizują proekologiczne projekty służące województwu lubuskiemu. Wśród takich instytucji znalazła się Elektrociepłownia Gorzów, która realizuje obecnie dwa bardzo istotne projekty służące poprawie powietrza w mieście. Pierwszy z nich to budowa nowego bloku gazowo-parowego, a drugi realizacja projektu Centrum, zakładającego redukcję emisji zanieczyszczeń w śródmieściu Gorzowa Wlkp. Na realizację tego drugiego elektrociepłownia otrzymała fundusze w formie pożyczki z WFOŚiGW.

SONY DSC

Uczestnicy festynu stworzyli tzw. ekologiczną ścieżkę edukacyjną, aby w formie praktycznych prezentacji, materiałów promocyjnych, konkursów i zabaw zaprezentować projekty proekologiczne realizowane w ramach swojej działalności. Dla gorzowskiej elektrociepłowni była to dobra okazja do przybliżenia działań na rzecz ochrony środowiska i zaprezentowania swoich osiągnięć w tej dziedzinie.

SONY DSC

Do udziału w festynie zaproszono dzieci i młodzież szkolną. Obfity deszcz, który towarzyszył imprezie do końca, nie był w stanie zniechęcić odwiedzających, którzy tłumnie oblegali namiot oddziału i bardzo chętnie brali udział w konkursach i zabawach, m.in. w układaniu puzzli, szukaniu  różnic na zdjęciach i rozwiązywaniu krzyżówek. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące ochrony środowiska, a co sprytniejsze szukały odpowiedzi w broszurkach i ulotkach.

Festyn był też okazją do uhonorowania najbardziej zaangażowanych edukacyjnych liderów w dziedzinie ochrony środowiska w województwie lubuskim w latach 2010-2014, którzy z rąk Jolanty Fedak, prezesa WFOŚiGW w Zielonej Górze, otrzymali wyróżnienia.

pgegiek_site