Na przesłuchania eliminacyjne zgłosiło się blisko 80 chętnych z całej Polski. Wokaliści z udziałem akompaniatorów zaprezentują utwory w języku polskim z własnego wyboru. Jury w składzie Jacek Bończyk, Jacek Glenc, Iwona Loranc oraz Grzegorz Tomczak wyłoni dziesiątkę artystów, którzy wystąpią w sobotnim finale Konkursu Krajowego, a spośród nich Grand Prix festiwalu oraz trójkę najlepszych, którzy zaprezentują się podczas niedzielnego Koncertu Laureatów. Wstęp na przesłuchania, które odbędą się 21 i 22 września jest wolny.

Każda kolejna edycja OFPA to niezwykle ważny punkt w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Fundację Elektrowni Rybnik. Konkursowa rywalizacja daje szansę szerokiego zaprezentowania swych talentów tym, którzy są na początku swej artystycznej drogi. Zwieńczeniem rybnickiego święta piosenki artystycznej są występy niekwestionowanych gwiazd estrady. Cieszymy się, że poprzez OFPA możemy przyczyniać się do rozwoju projektów kulturalnych na najwyższym poziomie trafiających do szerokiego grona odbiorców – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Tradycyjnie Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej będzie gościć wspaniałe gwiazdy, a w tym roku będą to dwie wybitne artystki. W sobotę, 23 września w Fundacji Elektrowni Rybnik, podczas Finału Konkursu Krajowego z mini recitalem wystąpi laureat Grand Prix 26. OFPA 2022 – Krzysztof Stępień. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Hanny Banaszak. W niedzielę, 25 września – również na scenie Fundacji – zaprezentują się laureaci 27. OFPA, a na wielki finał czeka nas koncert galowy w wykonaniu Ani Dąbrowskiej.

Jestem przekonana, że 27. edycja naszego festiwalu dostarczy wiele interesujących interpretacji piosenki z repertuaru klasyki tego gatunku oraz wiele premierowych wykonań piosenki autorskiej. Profesjonalni artyści przedstawią przed publicznością i uczestnikami konkursu repertuar, w którym z ogromną dbałością zaprezentują przenikanie klasycznych stylistyk oraz nowoczesnych trendów w muzyce światowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników piosenki artystyczneji nie tylko – do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – mówi Jadwiga Demczuk-Bronowska, dyrektor artystyczna OFPA.

Dni koncertowe rozpoczynają się o godz. 17:00, bilety dostępne na portalu www.biletyna.pl

Strona Festiwalu www.ofpa.pl

Profil FB www.facebook.com/ofpa.rybnik

pgegiek_site