• _1348493.jpg

  Elektrownia Dolna Odra nawiązała współpracę z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Szczecinie

  28.09.2023

  Elektrownia Dolna Odra, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE podpisała porozumienie z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, oddziałem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W efekcie nawiązanej współpracy RZGW udzieli wsparcia technicznego w zakresie wykonania pomiarów hydrograficznych wraz z opracowaniem wyników przeprowadzanych w Kanale Zimnym rzeki Odry Wschodniej, należącym do Elektrowni Dolna Odra.

 • laureaci-27-ofpa-2023.jpg

  OFPA 2023 zakończona

  27.09.2023

  Po raz dwudziesty siódmy oczy wszystkich miłośników piosenki artystycznej i poetyckiej zwrócone były w kierunku Rybnika, gdzie w dniach 21-24 września br. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Elektrowni Rybnik, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

 • kuropatwy-zasiedlily-tereny-poprzemyslowe.jpg

  Zagrożony wyginięciem gatunek ptaków zasiedlił tereny sąsiadujące z Kopalnią Turów

  25.09.2023

  Poprzemysłowe tereny Kopalni Węgla Brunatnego Turów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, wzbogaciły się o kilkaset sztuk kuropatwy – gatunku ptaka zagrożonego wyginięciem.

 • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. przyjmuje wnioski o wsparcie na rok 2024

  22.09.2023

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., jako spółka odpowiedzialna społecznie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom beneficjentów informuje, że do 31 października 2023 roku można składać wnioski o wsparcie z obszaru sponsoringu i darowizn. Wnioski dostarczone w innym terminie nie będą uwzględniane w rocznych planach spółki na rok 2024.

 • wiceprezes-pge-giek-norbert-grudzien.jpg

  Jubileuszowy Dzień Energetyka w Elektrowni Opole

  15.09.2023

  15 września pracownicy Elektrowni Opole, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, świętowali Dzień Energetyka. W tym roku wydarzenie miało szczególny charakter z uwagi na 30. jubileusz powstania elektrowni.

pgegiek_site