• Umowa na wsparcie techniczne utrzymania turbozespołu gazowego w Lublinie

  12.02.2018

  Elektrociepłownia Lublin Wrotków należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, podpisała z Ansaldo Energia umowę na wsparcie techniczne utrzymania turbozespołu gazowego. Kontrakt obowiązywał będzie przez 5 lat, do 2023 roku a jego maksymalna wartość to 3,3 mln euro.

  Więcej
 • Biznes i nauka - dla dobrych relacji

  24.01.2018

  Politechnika Śląska w Gliwicach jest kolejną, już 17. uczelnią, z którą PGE GiEK nawiązała współpracę naukowo-techniczną. Porozumienie w tej sprawie podpisano w siedzibie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

  Więcej
 • Białe szaleństwo na Górze Kamieńsk

  18.01.2018

  Miłośnicy białego szaleństwa mogą już korzystać z atrakcji w Ośrodku Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Od 18 stycznia 2018 r. na turystów czekają: mały wyciąg talerzykowy BACHLEDA i trasa nr 3 dla początkujących.

  Więcej
 • PGE patronem klas w szkołach technicznych

  15.01.2018

  Klasy zawodowe trzech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu zgorzeleckiego funkcjonować będą pod patronatem PGE. W placówkach utworzone zostaną tzw. klasy patronackie, które główny nacisk będą kładły na edukację uczniów pod kątem przyszłych kadrowych potrzeb spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Więcej
 • Barbórka 2017 w PGE GiEK

  04.12.2017

  - Jesteśmy spółką, która łączy tradycje górnictwa i energetyki. Pozycja PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w branży węgla brunatnego, a także w sektorze wytwórczym, daje nam poczucie ważnego i strategicznego partnera w gospodarce krajowej, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa energetycznego - mówił podczas dzisiejszej Barbórki w PGE GiEK Sławomir Zawada, prezes zarządu spółki.

  Więcej
 • Uroczysta Barbórka w Kopalni Turów

  01.12.2017

  W piątek 1 grudnia odbyły się główne uroczystości tegorocznych obchodów Dnia Górnika w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy Kapitałowej PGE.

  Więcej
 • Komunikat PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z dnia 30 listopada 2017 roku, dotyczący pracy bloku 1 w Elektrowni Bełchatów po 2017 roku.

  30.11.2017

  Ze względu na konieczność zapewnienia stabilnej pracy KSE po 2017 roku, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., podjęła decyzję o  pozostawieniu w eksploatacji bloku 1 w Oddziale Elektrowni Bełchatów.

  Więcej
 • Barbórka 2017 - program

  30.11.2017

  Więcej
 • PGE Giganty Mocy z giga makietą

  24.11.2017

  3 metry długości i ponad 2 metry szerokości to wymiary makiety, na której z najdrobniejszymi szczegółami odwzorowano zrekultywowane tereny bełchatowskiej kopalni. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Rekultywacja – sztuka tworzenia” przy dofinansowaniu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

  Więcej
 • PGE GiEK nagrodzona Laurami Białego Tygrysa

  17.11.2017

  Podczas tegorocznej gali 21. edycji Laurów Białego Tygrysa, nagrodę dla firmy, która wprowadziła nowe rozwiązanie służące polskiej energetyce i odbiorcom energii otrzymała Elektrownia Turów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna,  za realizację budowy jedynej w Polsce Instalacji Mokrego Odsiarczania Spalin na blokach 4-6 współpracującej z blokami fluidalnymi. Indywidualną nagrodę odebrał także dyrektor Elektrowni Bełchatów należącej do PGE GiEK,  Marek Ciapała.

  Więcej

Nasze oddziały